Jak wybrać odpowiednie centrum konferencyjno-szkoleniowe?

Jak wybrać odpowiednie centrum konferencyjno-szkoleniowe?

Przygotowując się do organizacji konferencji przede wszystkim powinniśmy mieć świadomość, że wydarzenia tego typu są kluczowe dla budowania wizerunku naszej firmy. Dlatego każdy szczegół powinien być dobrze zaplanowany i przemyślany, aby uniknąć przykrych wpadek. Jednym z najważniejszych kroków jest wybór centrum konferencyjno-szkoleniowego, które stanowić będzie naszą wizytówkę. Stąd – zastanówmy się, jak dokonać optymalnego wyboru.

Lokalizacja sali konferencyjnej

Wybór odpowiedniego ośrodka konferencyjno-szkoleniowego jest nierozerwalnie związany z jego lokalizacją. Zanim odpowiemy na pytanie, jak on powinien wyglądać i jakie wymogi spełniać – dobrze skupić się na tym, gdzie miałby się on znajdować – a to zależy przede wszystkim od tego, skąd będą do niego dojeżdżać zaproszeni przez nas goście. A zatem, jeśli większość z nich pochodzi np. z Łodzi – najlepiej poszukać centrum konferencyjnego | łódzkie, gdyż mijałby się z celem wybór placówki w innym województwie. Jeśli natomiast nasi goście będą do nas dojeżdżać z różnych części kraju (czy z zagranicy), najlepiej, aby wybrane przez nas centrum szkoleniowo-konferencyjne znajdowało się w dużym mieście lub na obrzeżach miasta. Wynika to z faktu, że duże miasto znacznie łatwiej zlokalizować niż małą miejscowość oraz zdecydowanie łatwiej do niego dojechać. Długi, skomplikowany dojazd jest bardzo męczący i zniechęcający, dlatego w takim przypadku niektórzy goście mogą wręcz nie przyjąć zaproszenia.

Otocznie i wygląd centrum konferencyjno-szkoleniowego

Wydawać by się mogło, że widok za oknem podczas eventu biznesowego nie ma znaczenia – tymczasem jest wręcz przeciwnie. Miejsce, w którym zlokalizowany jest ośrodek szkoleniowy ma znaczenie. Coraz bardziej popularne są sale konferencyjne na obrzeżach miasta. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na ciszę (z dala od hałaśliwych ulic i korków), czyste powietrze (bez smogu), dużo przestrzeni (bez problemów z parkowaniem) i malownicze krajobrazy. Np. znane centrum konferencyjne | łódzkie położone jest nad Zalewem Sulejowskim, co pozwala nie tylko na odpoczynek na świeżym powietrzu podczas przerw, ale także na uatrakcyjnienie nieformalnych spotkań i np. na uprawianie sportów wodnych. W centrum miasta z pewnością nie moglibyśmy sobie na to pozwolić.
Kolejną ważną kwestią jest wygląd wybranego przez nas centrum konferencyjno-szkoleniowego. Walory estetyczne mają niebagatelne znaczenie, ponieważ powszechnie wiadomo, że pierwsze wrażenie później trudno zmienić. Pamiętajmy też, że wybrane przez nas miejsce jest naszą wizytówką i to na jego podstawie zostaniemy ocenieni.

Standard sali konferencyjnej

Oczywiście nie mniej istotny niż wygląd ośrodka konferencyjnego jest jego standard i wyposażenie. Na co zatem zwrócić uwagę? Na pewno na wielkość sal, estetykę wystroju wnętrza, porządek i czystość, umeblowanie, ale też oświetlenie (najlepiej jeśli jest naturalne). Zwróćmy uwagę także na nagłośnienie, które jest kluczowe podczas konferencji oraz na liczbę krzeseł, aby w żadnym wypadku dla nikogo ich nie zabrakło. Ważne jest również, abyśmy sprawdzili, czy są one wystarczająco wygodne i zapewnią naszym gościom wystarczający komfort. Z pewnością jedną ze wzorcowych placówek, na które możemy zerknąć, by przekonać się, jak powinna wyglądać idealna placówka tego tupu, jest centrum konferencyjne | łódzkie Molo nad Zalewem Sulejowskim. Oprócz wymienionych wyżej udogodnień oferuje ono klimatyzowane sale wyposażone w ekrany, flipcharty, sprzęt audiowizualny, łącze internetowe (WiFi i LAN), projektory multimedialne, odtwarzacze DVD i CD oraz telewizory.

Centrum konferencyjne | Łódź – renoma i świetna kuchnia

Podejmując ostateczną decyzję co do wyboru miejsca, w którym ma się odbyć nasza konferencja, ważne jest także, abyśmy sprawdzili jego renomę. Nie bez znaczenia są opinie klientów, którzy korzystali z usług danej placówki przed nami (zwłaszcza, jeśli chcieli do niej wrócić ponownie). Przykładem jest Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne Molo (centrum konferencyjne | Łódź), które może poszczycić się długą listą stałych klientów.
Obok renomy warto zwrócić uwagę także na profesjonalizm zatrudnionego w ośrodku personelu. I nie chodzi jedynie o zdolności organizacyjne czy wiedzę, ale także o pozom kultury i komunikacji. Z pewnością bardzo złe wrażenie na naszych gościach wywrze niemiła i opryskliwa, źle poinformowana czy ubrana obsługa. Co więcej – będą to też osoby, z którymi będziemy musieli współpracować podczas konferencji, a zatem powinniśmy zaleźć z nimi wspólny język.
Zwróćmy również uwagę na kuchnię. Jak wiadomo – posiłki mają niebagatelne znaczenie podczas firmowych imprez, dlatego warto zadbać o ich jakość. Dobrze zatem korzystać ze sprawdzonych restauracji (a taką z pewnością jest restauracja centrum konferencyjnego | Łódź przy hotelu Molo). Dysponuje ona m.in. własną wędzarnią, dzięki czemu zapewnia świeże wędliny, sery i ryby oraz oferuje szeroki wachlarz dań kuchni polskiej i międzynarodowej, uwzględniając przy tym wersje dietetyczne. Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne Molo to świetny wybór!

 Tekst: B.Z.