Jak powinna wyglądać sala szkoleniowa?

sala szkoleniowa blisko łódzi

Odpowiednia sala szkoleniowa bez wątpienia jest fundamentem udanych szkoleń i konferencji. Z całą pewnością wydarzenia tego typu nie mogą odbywać się w miejscach przypadkowych czy jedynie zastępujących salę konferencyjną. A zatem – poszukajmy miejsca odpowiednio przygotowanego i wyposażonego pod kątem organizowania szkoleń. Powinniśmy również wziąć pod uwagę wygląd sali szkoleniowej, który spełnia nie mniejszą rolę niż nasze ubranie i w podobny sposób reprezentuje markę firmy.

 

Każdy szczegół może wpłynąć na ocenę naszego szkolenia

To bardzo ważne, byśmy mieli na uwadze, że wszystko, co wydarzy się podczas szkolenia czy konferencji organizowanej przez naszą firmę, będzie miało wpływ na jej wizerunek. Zaproszeni goście z pewnością ocenią nas „od stóp do głów” i wyrobią sobie opinię czy pogląd o sposobie naszego funkcjonowania już od pierwszego „dzień dobry”. Dlatego – nie powinniśmy bagatelizować żadnego szczegółu, ale przeciwnie – wziąć pod uwagę nawet najmniejszy z nich. Jeśli np. popsuje nam się rzutnik lub uliczny hałas zagłuszy treść wykładu – inne świetnie dopracowane punkty konferencji czy szkolenia stracą znaczenie. Dlatego wybór odpowiedniej sali szkoleniowej powinien być dobrze przemyślany, gdyż spełnia ona fundamentalną rolę podczas konferencji czy szkoleń – to klucz do udanego spotkania (zwłaszcza, gdy zapraszamy na nie przedstawicieli firm zewnętrznych). A zatem – powinniśmy pochylić się dłużej nad planowaniem organizowanego przez nas eventu i wyborem optymalnej dla naszych potrzeb sali szkoleniowej. Obecnie oferta jest dość szeroka – nie stanowi zatem problemu samo jej znalezienie. Jednak z pewnością nie każde miejsce jest dla nas odpowiednie. Warto również zadbać wcześniej o rezerwację, gdyż może się okazać, że przewidywany przez nas termin będzie już zajęty.

 

Znaczenie wyglądu sali szkoleniowej

Zazwyczaj decydując się na wybór jednej z sal szkoleniowych zwracamy uwagę przede wszystkim na jej funkcjonalność – czy jest ona odpowiednio duża i pomieści wszystkich zaproszonych gości oraz czy jest odpowiednio wyposażona. Bez wątpienia są to bardzo ważne czynniki i trudno dyskutować o ich znaczeniu, jednak podobnie istotne przy wyborze sali szkoleniowej jest zwrócenie uwagi na jej wygląd. Nie chodzi tutaj jedynie o estetykę, ale także o ogólne wrażenie, jakie sprawia. Znaczenie wyglądu sal szkoleniowych możemy porównać do naszego własnego – zanim nasi goście usłyszą, co mamy do powiedzenia lub jakie menu zaproponujemy im w czasie przerwy – najpierw ocenią stosowność naszego stroju, gust, fryzurę i sposób bycia.

 

Zanim podejmiemy decyzję, warto zobaczyć, na co się decydujemy

Na wygląd i ogólny odbiór sali szkoleniowej ma wpływ wiele czynników. Bardzo pomocne przy podejmowaniu decyzji może być odwiedzenie kilku miejsc, aby mieć porównanie. Co niezwykle istotne – przy wyborze nie należy kierować się jedynie zdjęciami z ulotek czy stron internetowych, ale warto przekonać się samemu, jak reklamowane sale szkoleniowe wyglądają w rzeczywistości. Dzięki temu unikniemy rozczarowania i niepotrzebnych nieporozumień. Co więcej – sam wystrój sali to nie wszystko. Ważny jest też panujący w niej klimat, atmosfera, światło oraz zachowanie i profesjonalizm obsługi.

Na co zwrócić uwagę przy ocenie wyglądu sal szkoleniowych?

Na pewno ważnym czynnikiem są walory estetyczne. Zwróćmy uwagę, czy sala jest odświeżona (czy np. nie odpada farba ze ścian lub nie ma plam na wykładzinie), czy jest czysta i posprzątana – jednym słowem: zadbana. Zauważmy, czy poszczególne elementy wystroju i wyposażenia sali tworzą poukładaną całość, czy też sprawiają wrażenie chaosu (np. czy wykładzina pasuje do koloru ścian, czy nie ma natłoku mebli pochodzących z różnych zestawów itp.). Na pewno dobrego wrażenia nie sprawią zbyt ostre kolory czy rażące światło. Warto również wziąć pod uwagę charakter zaproszonych gości – jeśli są to ludzie młodzi, raczej nie spodobają się im antyczne meble, zaś kadra profesorska może nie być zachwycona zbyt nowoczesnym i surowym wystrojem wnętrza.

 

Ważne czynniki – otoczenie sali szkoleniowej i lokalizacja

Nawet najpiękniejsza sala szkoleniowa nie zrobi dobrego wrażenia, jeśli będzie położona w brzydkim czy hałaśliwym miejscu. Zanieczyszczone powietrze, przejeżdżające w pobliżu samochody lub obskurne budynki obok zadecydowanie nie wpłyną pozytywnie na ocenę organizowanego przez nas wydarzenia. Podobnie może gości wyprowadzić z równowagi skomplikowany dojazd, zbyt duża odległość od miasta czy brak dogodnego miejsca do parkowania. Dlatego – zwróćmy uwagę również na otoczenie oglądanych przez nas sal szkoleniowych.

 

Sale szkoleniowe blisko Łodzi

Jeśli szukasz odpowiedniej sali szkoleniowej w okolicach Łodzi lub Warszawy – z pewnością warto zainteresować się Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Molo. Świetnie wyposażone, przestronne i przyjazne sale czekają na gości nad Zalewem Sulejowskim. Z pewnością dużym atutem Centrum Molo są też pokoje gościnne o wysokim standardzie i świetna kuchnia. Co więcej – mimo bliskiej odległości od Łodzi i Warszawy, sale konferencyjne Centrum Molo nie są narażone na miejski hałas czy zanieczyszczone powietrze.

Sale szkoleniowe blisko Łodzi i Warszawy?

Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne Molo to świetny wybór!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej – sprawdź nasze sale szkoleniowe.