Jak spędzić wakacje z dziećmi?

wakacje z dziećmi

Przystępując do planowania wakacji z dziećmi – powinniśmy wziąć pod uwagę co najmniej kilka aspektów: nasze możliwości finansowe, wiek dzieci, ich stan zdrowia, ale też naszą kondycję fizyczną. Nie jest wskazane dobieranie oferty urlopowej bez uwzględnienia tych parametrów. Czasem ulegamy atrakcyjnym ofertom bezrefleksyjnie i w efekcie końcowym wracamy z wakacji bardziej sfrustrowani niż wypoczęci. Dlatego zastanówmy się, jak spędzić wakacje z dziećmi, aby nasza satysfakcja była pełna.

 

Wybierzmy odpowiednią formę wypoczynku

W pierwszej kolejności warto, abyśmy odpowiedzieli sobie na pytanie, jaka forma wakacji odpowiada nam najbardziej: czy chcemy je spędzić aktywnie (np. uprawiając sporty wodne, uczestnicząc w wycieczkach lub chodząc po górach), czy też wolimy poleżeć na plaży i po prostu odpocząć. W tym kontekście powinniśmy jednak realnie ocenić zarówno kondycję i zdrowie naszych dzieci, jak i nasze własne. Jeśli mamy małe pociechy, które nie mogą poruszać się samodzielnie lub też chorują i wymagają częstej opieki medycznej – zdecydowanie powinniśmy wziąć to pod uwagę. W takich sytuacjach niewskazane jest też przebywanie w zbyt dużej odległości od ośrodków medycznych czy szpitali, ani też branie udziału w aktywnościach wymagających dobrego stanu zdrowia i swobody ruchu (np. wspinaczkach górskich). Rozważne dobranie wakacyjnej oferty do naszych możliwości fizycznych pozwoli uniknąć nam wielu rozczarowań i przykrych niespodzianek.

 

Policzmy koszty

Kolejną ważną sprawą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę, jest zasobność naszego portfela. Nie chodzi tu jedynie o koszt wczasów czy wycieczki, ale również o dodatkowe wydatki, które będziemy musieli ponieść. Przede wszystkim uwzględnijmy w naszym wakacyjnym budżecie koszt dojazdu na miejsce, ale też np. ewentualnych napraw samochodu. Poza tym przeanalizujmy, w jakim stopniu oferta letniego wypoczynku, którą się interesujemy, zaspokoi nasze codzienne potrzeby (np. w zakresie posiłków). W tym kontekście warto również zwrócić uwagę, czy w miejscu, które wybieramy, dostępne będą dania dla dzieci i czy jest ono dostosowane do potrzeb maluchów (np. posiada foteliki do karmienia). Może się bowiem zdarzyć sytuacja, że będziemy musieli ponieść dodatkowe koszty, by zaspokoić potrzeby naszych dzieci. Niezależnie od tego pamiętajmy, by w wakacyjnym budżecie uwzględnić nieprzewidziane wydatki.

 

Sprawdźmy warunki na miejscu

Wybierając opcję spędzania wakacji z dziećmi, sprawdźmy również, czy w danym miejscu panują odpowiednie dla nich warunki. Warto wziąć pod uwagę fakt, że małe dzieci mogą źle znosić zbyt duże upały, insekty lub zanieczyszczone powietrze. Sprawdźmy też, czy hotel, w którym będziemy zakwaterowani, oferuje odpowiedni poziom higieny i porządku. Czy jest on położony w wystarczająco cichym i spokojnym miejscu? Czy zapewnia niezbędny poziom bezpieczeństwa? Zdarza się bowiem niejednokrotnie, że wykupujemy ofertę wakacyjną w biurze podróży, bo odpowiada nam cena i atrakcyjny folder reklamowy, tymczasem na miejscu okazuje się, że jest ono zupełnie niedostosowane do potrzeb dzieci. A zatem, zanim przejdziemy do listy wakacyjnych atrakcji – weźmy pod uwagę bezpieczeństwo i komfort letniego wypoczynku z dziećmi.

Wakacje w Polsce nie są złe

Przeglądając oferty letniego wypoczynku na pewno warto rozważyć polskie propozycje, m.in. wakacje z dziećmi nad jeziorem. Mają one wiele dobrych stron. Po pierwsze – nie generują tak wysokich kosztów jak pobyt za granicą. Nie będziemy też mieli problemu z kupieniem dodatkowych, potrzebnych rzeczy (np. w aptece czy drogerii dla dzieci) i nie wydamy na nie zbyt dużo pieniędzy. Dojazd na miejsce wypoczynku w Polsce (np. do atrakcyjnych hoteli nad Zalewem Sulejowskim) jest na pewno tańszy i dużo mniej skomplikowany niż za granicą (nie musimy m.in. doliczać kosztu nadbagażu, który podczas wyjazdów z dziećmi jest dość trudny do uniknięcia). W każdej chwili możemy też bez problemu wrócić do domu w sytuacji, gdy np. pociecha zachoruje (bez dodatkowej rezerwacji biletów czy terminów lotów). Na pewno też łatwiej będzie nam skorzystać z opieki medycznej, wykupić leki czy porozumieć się z lekarzem.

 

Dobre warunki letniego wypoczynku w zasięgu ręki

Wakacje z dziećmi nad polskim jeziorem mogą być nie mniej atrakcyjne niż pobyt za granicą. Warto w tym kontekście zwrócić uwagę zwłaszcza na obszary położone nad Zalewem Sulejowskim i hotele przyjazne rodzinie. Wakacje z dziećmi nad Jeziorem Sulejowskim to malownicze widoki, czyste powietrze, cisza, łatwy dostęp do bezpiecznych kąpielisk (a to tylko niektóre atuty tych zakątków). Z pewnością ważną zaletą hoteli położonych na tych obszarach jest też łatwy dojazd na miejsce i niewielka odległość od dużych miast (Łodzi i Warszawy), co jest niezwykle ważne, gdy spędzamy wakacje nad jeziorem z dzieckiem, które ma problemy ze zdrowiem i może wymagać natychmiastowej hospitalizacji lub pomocy lekarskiej. Na pewno warto też odnotować, że rejony nad Zalewem Sulejowskim stwarzają świetne warunki zarówno dla aktywnych, jak i biernych form spędzania wolnego czasu.

 

Zaplanuj wakacyjne atrakcje nad Zalewem Sulejowskim

Wakacje z dziećmi w Centrum MOLO położonym nad Zalewem Sulejowskim są wyróżniającą się ofertą wśród innych polskich hoteli. Zacznijmy od lokalizacji hotelu, która pozwala przede wszystkim na bezpieczne spacery i ruch na świeżym powietrzu w scenerii lasów Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. Kolejną atrakcją jest możliwość korzystania ze sportów wodnych (w tym z wypożyczalni potrzebnego sprzętu: kajaków, rowerków wodnych a nawet jachtów). Hotel Centrum Molo dysponuje również boiskiem do gry w siatkówkę, badmintona lub piłkę nożną, co z pewnością umili nam wakacje z dzieckiem nad jeziorem. W rejonach tych skorzystać można też z wielu atrakcyjnych wycieczek krajoznawczych (w zależności od wieku dzieci), np. do Parku Edukacyjno-Rozrywkowego „Mikrokosmos” w Ujeździe.

 

Pokoje i wyżywienie w hotelu przyjaznym rodzinie

Jeśli chcemy spędzić wakacje z dzieckiem nad Jeziorem Sulejowskim (do 5. roku życia) – Hotel Centrum Molo zagwarantuje mu bezpłatne zakwaterowanie! Z kolei dzieci w wieku 6-12 lat mogą skorzystać z 50% zniżki. Dodatkowa, dobra wiadomość to taka, że możemy zabrać ze sobą zwierzę domowe! Dopłacimy za nie jedynie ok. 20 zł za dobę. Pokoje oferowane przez hotel są wygodne, przytulne, czyste, o wysokim standardzie (wyposażone w łazienkę, taras, TV oraz Wi-Fi). Obok dogodnego zakwaterowania Hotel Centrum Molo dysponuje również restauracją, która oferuje świetną kuchnię. Jej największą zaletą są świeże, wysokowartościowe posiłki sporządzone z produktów ze sprawdzonych źródeł, w tym również posiłki i drinki dietetyczne oraz przeznaczone specjalnie dla małych dzieci (np. zupki i koktajle owocowe). Restauracja dysponuje również fotelikami do karmienia najmłodszych pociech. To sprawia, że wakacje z dzieckiem na jeziorem nie muszą oznaczać braku dostępu do potrzebnych akcesoriów.

A zatem – jeśli szukacie atrakcyjnego i bezpiecznego miejsca, by spędzić wakacje z dziećmi – warto przyjrzeć się bliżej ofercie hotelu Centrum Molo.