Jak wybrać odpowiednie centrum konferencyjno-szkoleniowe?

centrum konferencyjno-szkoleniowe

Przygotowując się do organizacji konferencji przede wszystkim powinniśmy mieć świadomość, że wydarzenia tego typu są kluczowe dla budowania wizerunku naszej firmy. Dlatego każdy szczegół powinien być dobrze zaplanowany i przemyślany, aby uniknąć przykrych wpadek. Jednym z najważniejszych kroków jest wybór centrum konferencyjno-szkoleniowego, które stanowić będzie naszą wizytówkę. Stąd – zastanówmy się, jak dokonać optymalnego wyboru.

Wybór Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego

Wybór odpowiedniego ośrodka konferencyjno-szkoleniowego jest nierozerwalnie związany z jego lokalizacją. Zanim odpowiemy na pytanie, jak on powinien wyglądać i jakie wymogi spełniać – dobrze skupić się na tym, gdzie miałby się on znajdować – a to zależy przede wszystkim od tego, skąd będą do niego dojeżdżać zaproszeni przez nas goście. A zatem, jeśli większość z nich pochodzi np. z Łodzi – najlepiej poszukać centrum konferencyjnego w woj. łódzkim, gdyż mijałby się z celem wybór placówki w innym województwie. Jeśli natomiast nasi goście będą do nas dojeżdżać z różnych części kraju (czy z zagranicy), najlepiej, aby wybrane przez nas centrum szkoleniowo-konferencyjne znajdowało się w dużym mieście lub na obrzeżach miasta. Wynika to z faktu, że duże miasto znacznie łatwiej zlokalizować niż małą miejscowość oraz zdecydowanie łatwiej do niego dojechać. Długi, skomplikowany dojazd jest bardzo męczący i zniechęcający, dlatego w takim przypadku niektórzy goście mogą wręcz nie przyjąć zaproszenia.

Otocznie i wygląd

Wydawać by się mogło, że widok za oknem podczas eventu biznesowego nie ma znaczenia – tymczasem jest wręcz przeciwnie. Miejsce, w którym zlokalizowany jest ośrodek szkoleniowy ma znaczenie. Coraz bardziej popularne są sale konferencyjne na obrzeżach miasta. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na ciszę (z dala od hałaśliwych ulic i korków), czyste powietrze (bez smogu), dużo przestrzeni (bez problemów z parkowaniem) i malownicze krajobrazy. Np. znane centrum konferencyjne w woj. łódzkim położone jest nad Zalewem Sulejowskim, co pozwala nie tylko na odpoczynek na świeżym powietrzu podczas przerw, ale także na uatrakcyjnienie nieformalnych spotkań i np. na uprawianie sportów wodnych. W centrum miasta z pewnością nie moglibyśmy sobie na to pozwolić. Kolejną ważną kwestią jest wygląd wybranego przez nas centrum konferencyjno-szkoleniowego. Walory estetyczne mają niebagatelne znaczenie, ponieważ powszechnie wiadomo, że pierwsze wrażenie później trudno zmienić. Pamiętajmy też, że wybrane przez nas miejsce jest naszą wizytówką i to na jego podstawie zostaniemy ocenieni.

Standard sali konferencyjnej

Oczywiście nie mniej istotny niż wygląd ośrodka konferencyjnego jest jego standard i wyposażenie. Na co zatem zwrócić uwagę? Na pewno na wielkość sal, estetykę wystroju wnętrza, porządek i czystość, umeblowanie, ale też oświetlenie (najlepiej jeśli jest naturalne). Zwróćmy uwagę także na nagłośnienie, które jest kluczowe podczas konferencji oraz na liczbę krzeseł, aby w żadnym wypadku dla nikogo ich nie zabrakło. Ważne jest również, abyśmy sprawdzili, czy są one wystarczająco wygodne i zapewnią naszym gościom wystarczający komfort. Z pewnością jedną ze wzorcowych placówek, na które możemy zerknąć, by przekonać się, jak powinna wyglądać idealna placówka tego typu, jest Centrum Konferencyjne Molo nad Zalewem Sulejowskim. Oprócz wymienionych wyżej udogodnień oferuje ono klimatyzowane sale wyposażone w ekrany, flipcharty, sprzęt audiowizualny, łącze internetowe (WiFi i LAN), projektory multimedialne, odtwarzacze DVD i CD oraz telewizory.

Centrum konferencyjne z dobrą renoma i świetną kuchnią

Podejmując ostateczną decyzję co do wyboru miejsca, w którym ma się odbyć nasza konferencja, ważne jest także, abyśmy sprawdzili jego renomę. Nie bez znaczenia są opinie klientów, którzy korzystali z usług danej placówki przed nami (zwłaszcza, jeśli chcieli do niej wrócić ponownie). Obok renomy warto zwrócić uwagę także na profesjonalizm zatrudnionego w ośrodku personelu. I nie chodzi jedynie o zdolności organizacyjne czy wiedzę, ale także o pozom kultury i komunikacji. Z pewnością bardzo złe wrażenie na naszych gościach wywrze niemiła i opryskliwa, źle poinformowana czy ubrana obsługa. Co więcej – będą to też osoby, z którymi będziemy musieli współpracować podczas konferencji, a zatem powinniśmy zaleźć z nimi wspólny język. Zwróćmy również uwagę na kuchnię. Jak wiadomo – posiłki mają niebagatelne znaczenie podczas firmowych imprez, dlatego warto zadbać o ich jakość. Dobrze zatem korzystać ze sprawdzonych restauracji (a taką z pewnością jest restauracja centrum konferencyjnego blisko Łodzi ). Dysponuje ona m.in. własną wędzarnią, dzięki czemu zapewnia świeże wędliny, sery i ryby oraz oferuje szeroki wachlarz dań kuchni polskiej i międzynarodowej, uwzględniając przy tym wersje dietetyczne. Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnehttps://centrummolo.pl/konferencje/ Molo to świetny wybór!