Ferie zimowe. Gdzie wyjechać z dziećmi?

gdzie wyjechać z dziećmi

Wreszcie można odpocząć od szkoły, stresującej pracy. Możemy gdzieś wyjechać całą rodziną, odpocząć, naładować baterie i w drodze powrotnej odliczać dni do wakacji. Ferie zimowe to takie mniejsze wakacje, na te dwa tygodnie można zaplanować wiele atrakcji. Trzeba tylko mądrze wybrać spośród zimowych ofert.

Rodzinne ferie zimowe 


Uczniowie z województwa łódzkiego zaczynają ferie 29 stycznia i kończą je 11 lutego. Te dwa tygodnie wystarczą na aktywny wypoczynek. Rodzice zastanawiają się jak zagospodarować ten czas dzieciom? My proponujemy rodzinne ferie zimowe w Łódzkiem. Propozycji jest naprawdę sporo.  Aby wypełnić te tygodnie zimowymi atrakcjami wcale nie musimy wydawać fortuny i rezerwować noclegu w ośrodkach narciarskich. Białe szaleństwo oferują  ośrodki w regionie. Urlop zimowy to nie tylko odpoczynek dla uczniów od szkolnych obowiązków. To także czas wolny dla rodziców. Pula pomysłów na rodzinne ferie zimowe jest bogata i nieskończona. Wszystko zależy od naszego budżetu oraz od naszych zainteresowań podróżniczych. To będą udane ferie. 

Jaką ofertę zimowego wypoczynku wybrać?

Zimowa przerwa międzysemestralna nie musi być problematyczna dla rodziców. Propozycji jak spędzić rodzinne ferie zimowe jest kilka. W Internecie znajdziemy kilkadziesiąt pomysłów na ferie zimowe. My podpowiemy Wam jak aktywnie spędzić ferie zimowe zarówno z dala od domu jak i w województwie łódzkim. Wybierając pakiet dla rodziny, zastanówcie się jak chcecie spędzić te 2 tygodnie. Czy budżet rodzinny pozwoli na zimowe szaleństwo na stoku, czy postawicie na aktywny wypoczynek w ośrodku niedaleko miejsca zamieszkania. Przed Wami trudne zadanie, trzeba tak zorganizować wypoczynek, by dzieciaki nie traciły czasu przed telewizorem czy ekranem komputera. Rodzinne ferie zimowe nie muszą być nudnym obowiązkiem. Organizując ferie, zadbajmy o potrzeby dzieci. Gdzie nasze pociechy chciałby spełnić ten czas wolny? Pamiętaj, że nie musisz planować całych 2 tygodni. Rozsądnie rozplanuj atrakcje, tak by czas spędzony z rodzicami był przyjemny i ciekawy.

Zimowe szaleństwo na stoku

Jesteście zapalonymi narciarzami? Marzycie o śnieżnych zjazdach na snowboardzie? Kierunek tych planów jest jasny, rodzinne ferie zimowe spędzicie w górach. Taki wyjazd sporo kosztuje i należy go przygotować nieco wcześniej. W okresie świąt i ferii zimowych ośrodki narciarskie są przepełnione. Wybierając się w góry nie musicie tylko jeździć na nartach. Pomysłów na ferie zimowe w górach jest całkiem sporo. Ośrodki narciarskie przygotowały w sezonie zimowym wyciągi, noclegi oraz mniejsze atrakcje. Śnieżne widoki, świeże górskie powietrze, aktywność na śniegu ( np. lepienie bałwanów z dzieckiem) zapewnią nam odpoczynek.

Ferie zimowe w województwie łódzkim

Rodzinne ferie zimowe w regionie również kuszą bogatą ofertą. Wypoczynek w hotelu, ośrodku rekreacyjno-wypoczynkowym, hostelu? – to od nas zależy jak wykorzystamy potencjał województwa łódzkiego. Wybierając taki pakiet, możemy aktywnie spędzać czas w otoczeniu zimowego krajobrazu. Dodatkowo możemy skorzystać z atrakcji, które oferuje ośrodek. A tych jest naprawdę sporo. W ramach rodzinnych ferii zimowych, hotel może dla nas zorganizować kulig, wycieczki krajoznawcze po regionie czy wieczorne ognisko. Hotel Magellan, który znajduje się w Bronisławowie w sąsiedztwie ma Ośrodek Narciarski na Górze Kamieńsk, Skansen Rzeki Pilicy, Tor łyżwiarski w Tomaszowie Mazowieckim oraz Spalski i Sulejowski Park Krajobrazowy. Trzeba przyznać to nie lada gratka krajobrazowa. Ten rejon zadziwia możliwościami, dzięki temu ferie zimowe w województwie łódzkim mocno przypominać będą te spędzone na górskim stoku. Szukając miejsca na rodzinne ferie zimowe, warto szukać hotelu czy ośrodka, który w ofercie będzie miał kompleks basenowy, punkt SPA oraz atrakcje dla najmłodszych. Każda z tych form aktywności zaspokoi potrzeby każdego członka rodziny.

Ferie w domu. Propozycje miejskie

Zimowy urlop w domu nie musi być nudny. Z pomocą przychodzi miasto, które doskonale zna pomysły na ferie zimowe. To dobre rozwiązanie jeżeli rodzice akurat nie mają wolnego czasu albo odpowiedniego budżetu. Oczywiście im większe miasto tym możliwości większe i ciekawsze. Inspiracji na ferie zimowe rodzice mogą szukać w Internecie, Młodzieżowych Domach Kultury oraz w szkołach. Wiele szkół podstawowych i gimnazjalnych, kiedy zaczynają się ferie zaprasza na półkolonie. Podczas nich uczniowie biorą udział w warsztatach plastycznych, teatralnych, sportowych. Szkoły mają sporo pomysłów na ferie zimowe. Co ważne udział uczniów w półkoloniach jest bezpłatny. Domy Kultury, to kolejne po szkołach instytucje, które organizują ferie zimowe w województwie łódzkim. Z reguły zajęcia są darmowe, a w ofercie takich ferii zimowych znajdują się nie tylko warsztaty. Domy Kultury organizują przedstawienia, wizyty w instytucjach kultury.

Postaw na rodzinne ferie zimowe. Ten czas jest dla Was!

Uczniowie z Łódzkiego już  z niecierpliwością  czekają aż rozpoczną się ferie zimowe w województwie łódzkim. To wielkie wyzwanie przed rodzicami, którzy są organizatorami wypoczynku dla zmęczonych nauką uczniów. Przygotowanie wyjazdu na ferie zimowe, będzie dla wielu rodziców cenną lekcją przed zbliżającymi się dużymi krokami letnimi wakacjami.  Trzymamy mocno kciuki za wszystkie planowane rodzinne ferie zimowe.

Oferty ferii zimowych w Centrum Molo znajdziecie tutaj.