Te miejsca trzeba zobaczyć! Gdzie jechać na weekend nad jeziorem?

gdzie jechać na weekend nad jeziorem
Województwo łódzkie to prawdziwa kopalnia turystycznych perełek. Planując urlop, ferie czy weekend, możemy być pewni. Nie tylko odpoczniemy, ale również nacieszymy oczy turystycznymi atrakcjami.
W tym artykule skupimy się na ciekawych punktach turystycznych nad jeziorem.

Spis treści:

Wybierz wypoczynek nad jeziorem

Miejsca z jeziorami przyciągają plażami, portami, żeglarską przygodą. Nad jeziorem można naprawdę wiele robić. Marzy nam się prawdziwa żeglarska wyprawa?
Chcecie popływać na pontonie, zagrać w siatkówkę, spędzić romantyczne chwile przy ognisku?

A może po prostu poleżeć plackiem na plaży?
Wypoczynek nad jeziorem nie musi być  tylko dwudniową przygodą. Odpoczywać nad wodami jeziora można również w wakacje, bez męczącej wielogodzinnej jazdy nad Bałtyk.

Województwo łódzkie kusi turystycznymi atrakcjami, na bazie których można zorganizować naprawdę ciekawy weekendowy wypoczynek nad jeziorem. 

W trakcie naszego wypoczynku nad jeziorem może być równie relaksująco i atrakcyjnie jak i podczas urlopu nad morzem.
Co więcej prawdziwy raj z jeziorami znajduje się nie tylko na Mazurach, ale również w województwie łódzkim. Przekonajcie się dlaczego łódzkie na weekend nad jeziorem to przepis na udany i aktywny wypoczynek.

Łódzkie na weekend. To jest to!

To od nas zależy z jakich atrakcji będziemy korzystać w trakcie naszego urlopu. Oczywiście im pogoda ładniejsza, woda cieplejsza, temperatura wyższa, wypoczynek nad jeziorem sprowadza się do pluskania w wodzie i opalania się  na plaży. Pogoda nie dopisała? Dzieciaki zasmucone, nici z przygody na łódce. Z opresji wybawi nas obsługa ośrodka, w którym się zatrzymaliśmy.

Nocleg nad jeziorem

Wybierając łódzkie na nasz weekend nad jeziorem, mądrze wybierzmy miejsce naszego pobytu. Sprawdźcie czy ośrodek rekreacyjny, gdzie będziecie nocować znajduje się blisko jeziora. Czy ośrodek dysponuje wypożyczalnią łódek, żaglówek, rowerów, sprzętu wodnego? Raczej trudno bez tego sprzętu wypoczywać nad jeziorem i aktywnie działać na wodzie.

Atrakcje w ośrodku

Tego typu atrakcje w dużej mierze zależą od ośrodka, w którym się zatrzymamy. Jeżeli podczas naszego wypoczynku nad jeziorem szaleństwo na świeżym powietrzu jest niemożliwe np. ze względu na deszczową pogodę, czas z rodziną spędzamy w pokoju hotelowym. Czujecie rozczarowanie?

Całkowicie niepotrzebnie, urlop w ośrodku nie musi zabijać nudą. Wypoczynek nad jeziorem, to nie tylko rekreacja na świeżym powietrzu.

Wiele ośrodków ma w swojej ofercie, pokoje zabaw i gier nie tylko dla najmłodszych. Wieczorami organizują taneczne szaleństwo na parkiecie. Planujecie wypoczywać nad jeziorem tylko we dwoje? Ustalcie z obsługą szczegóły Waszych romantycznych kolacji w restauracji z widokiem na jezioro.

Wypoczynek nad jeziorem. Te miejsca trzeba zobaczyć!

Dla niektórych turystyka w województwie łódzkim brzmi dosyć egzotycznie. Myśląc o urlopie czy wakacjach, kierujemy się na północ lub południe kraju. Nic bardziej mylnego!
Magiczne miejsca, które zagwarantują nam aktywny wypoczynek nad jeziorem znajdują tuż za rogiem.
Oto 4 magiczne miejsca nad jeziorem, które polecamy Wam odwiedzić.

Zbiornik Sulejowski

Jest obok Zbiornika Jeziorsko, największym sztucznym zbiornikiem wodnym w regionie.
Otoczone lasami Jeziorsko na terenie Sulejowskiego Parku Krajoznawczego, posiada chyba najbardziej atrakcyjne warunki do wypoczynku nad jeziorem. Piaszczyste brzegi, trasy rowerowe i sporo miejsc noclegowych.
To właśnie tam znajdują się popularne miasta wypoczynkowo-rekreacyjne np. Smardzewice, Bronisławów czy Sulejów.

Zbiornik Jeziorsko

To subregion nadwarciański, obejmuje dorzecze Warty właśnie wraz z Zbiornikiem Jeziorsko. Na tym terenie znajduje się sporo ośrodków turystycznych: Uniejów, Sieradz oraz dwa parki nadwarciańskie. W tym regionie naprawdę jest co robić podczas naszego wypoczynku nad jeziorem.

Zbiornik Bugaj

Planujecie wypoczynek nad jeziorem połączony ze zwiedzaniem okolicy? W takim razie wybierzcie się do Piotrkowa Trybunalskiego. Mieszkańcy tego miasta chwalą uroki zbiornika Bugaj, wskazują je wysoko na liście miejsc wypoczynkowych. Teren ten słynie z dużego kompleksu leśnego oraz cennych walorów przyrodniczych.

Zbiornik Wawrzkowizna

Ta wodna atrakcja w Bełchatowie  to nasza ostatnia propozycja na wypoczynek nad jeziorem. Wawrzkowizna to jedno z najbardziej popularnych miejsc wypoczynkowych w województwie łódzkim.  Na całym zalewie można uprawiać sporty wodne jak również spróbować sił jako wędkarz.

Dobry adres

Województwo łódzkie na weekend to naprawdę dobra lokalizacja wypoczynkowa.  Ten niedoceniany region, ma naprawdę dużo do zaoferowania.
Władze województwa łódzkiego robią naprawdę dużo w kwestii promocji tego regionu. Łódzkie zdobywa na popularności, rodziny planują urlopy już nie tylko w okresie letnim, ale również spędzają ferie zimowe w Łódzkiem.

Zatem obieramy kurs urlopowy jak i weekendowy na województwo łódzkie.

Planujesz wypoczynek nad jeziorem?
Sprawdź ofertę komfortowych pokoi w Centrum MOLO.