Gdzie pojechać na ferie zimowe blisko Łodzi?

Gdy dorośli myślą o organizacji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, dzieci często nie mogą doczekać się nadchodzących wielkimi krokami ferii zimowych.

Dwa tygodnie bez szkoły to dla nich doskonała okazja do beztroskiego leniuchowania i solidnego wyspania się. Wiele z nich liczy też na ciekawe spędzenie czasu z rodzicami, a najlepiej – niezapomniany, wspólny wyjazd.

Jeśli planujesz spędzić ferie zimowe w okolicach Łodzi, wyśmienitym wyborem okażą się nasze pokoje nad Zalewem Sulejowskim. Dlaczego to strzał w dziesiątkę dla całej rodziny? Przekonajmy się!

Odpoczynek na łonie natury

Najważniejszą rolę odgrywa oczywiście sam Zalew Sulejowski. Hotele wokół niego to niesamowita odskocznia od krajobrazów miejskich i podmiejskich – majestatyczna tafla jeziora sprawia, że można poczuć się tutaj jak na Mazurach, a nie zaledwie 60 km od Łodzi. Widok z naszego hotelu wzbudza uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych, a okoliczne lasy i ścieżki Sulejowskiego Parku Krajobrazowego zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. To wymarzone miejsce na sanki, lepienie bałwana czy bitwy śnieżne!

Dzieciaki zachwycone są też rzeźbą smoka, który strzeże naszego hotelu i dumnie spogląda w stronę jeziora. Możesz być pewien, że już od wyjścia z samochodu będą one zachwycone wyborem hotelu.

Relaks dla całej rodziny

Nasze ciepłe, przytulne i nowocześnie urządzone pokoje nad Zalewem Sulejowskim zostały wyposażone w telewizor i dostęp do szybkiego internetu. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, w trakcie pobytu każdy członek rodziny mógł nadrobić zaległości w ulubionych serialach, a w razie potrzeby – popracować.

Rezerwując pobyt, możesz zdecydować się na różne opcje wyżywienia – zapomnij o codziennym gotowaniu i zmywaniu! Pozwól sobie na „dorosłe ferie” przynajmniej od tej części obowiązków domowych. Serdecznie polecamy nasze śniadania i obiadokolacje w hotelowej restauracji z tarasem widokowym na jezioro. Serwujemy dania kuchni polskiej i europejskiej, a dla najmłodszych przygotowaliśmy specjalne menu!

W naszym hotelu dzieci nigdy się nie nudzą. Czeka na nie dobrze wyposażona sala zabaw, pełna zabawek, gier i materiałów do prac plastycznych.

Zachęcamy do wspólnego spędzania czasu na zdrowej rywalizacji przy grze w bilard lub piłkarzyki, a także na wirtualnych rozgrywkach na znajdującym się w sali Xboxie.

Jeśli zapragniecie zorganizować sobie ognisko na terenie hotelu, również w tym pomożemy!

Co można robić w ferie nad Zalewem Sulejowskim?

Część rodziców w ogóle nie rozważa okolic Łodzi jako atrakcyjnego miejsca na ferie zimowe, uważając, że z dziećmi nie ma tu co robić.

To ogromny błąd! Pokoje nad Zalewem Sulejowskim w okresie ferii rozchodzą się jak ciepłe bułeczki właśnie dlatego, że okolica obfituje w ciekawe miejsca warte odwiedzenia.

W pobliskim Ujeździe zlokalizowany jest Park Edukacyjno-Rozrywkowy Mikrokosmos. Jego największą atrakcją są bezsprzecznie spore rzeźby owadów i mikroorganizmów, odwzorowane niezwykle realistycznie. Robią one wrażenie nawet na dorosłych! Podczas spaceru ścieżkami dydaktycznymi parku wszyscy poznacie sporo ciekawostek o życiu owadów, bakterii, wirusów i grzybów, których na co dzień nawet nie staramy się dostrzec.

Atrakcją dla maluchów, starszaków, ale i części dorosłych pewnością okaże się Pożarnicze Centrum Historyczno-Edukacyjne Ziemi Łódzkiej w Wolborzu. Najwięcej uwagi przyciągają oczywiście zabytkowe pojazdy strażackie, ale wyjątkową ciekawostkę stanowią też zgromadzone tu mundury i hełmy. Wizyta w muzeum uświadamia, jak rozwijało się pożarnictwo przez setki lat, ale też – jakie mamy szczęście pod tym względem, żyjąc w tak zaawansowanym technologicznie święcie.

Dzieci warto zabrać też na tamę w Smardzewicach, dzięki której w ogóle powstał Zalew Sulejowski. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że w latach 60. XX wieku w Łodzi zaczęło brakować wody – dotychczasowe zbiorniki nie wystarczały, aby zapewnić wystarczającą jej ilość mieszkańcom miasta i rozwijającemu się tam przemysłowi. Problem rozwiązało postawienie zapory wodnej na rzece Pilicy, dzięki której powstał zbiornik o powierzchni 2700 ha, pełniący obecnie również funkcje krajobrazowe i rekreacyjne. Dla dzieci może być to ciekawa lekcja tego, skąd w dużych miastach bierze się woda w kranie.

Poznaj Łódź i jej okolice

Dlaczego jeszcze na ferie zimowe warto wybrać Zalew Sulejowski?

Hotele nad zalewem to doskonała baza wypadowa do zwiedzenia Łodzi i jej okolic. Jeśli chodzi o atrakcje dla dzieci, ogromną popularnością cieszy się park rozrywki Mandoria, znajdujący się tuż przed Łodzią. Mandoria jest największym parkiem krytym w Europie. Zadaszenie sprawia, że obiekt otwarty jest przez cały rok. Jeśli w ferie chcesz zabrać dzieciaki na szalone przejażdżki rollercoasterami, w tym parku pogoda nie popsuje Waszych planów.

Zdecydowanie warto zabrać maluchy do samej Łodzi. Tam czeka na nie Orientarium Zoo, w którym mogą zobaczyć dzikie zwierzęta czy Aquapark Fala – w którym całą rodziną będziecie mogli poszaleć na wodnych zjeżdżalniach i popławić się w sztucznej rzece. Starszakom z pewnością spodoba się Centrum Nauki i Techniki EC1 zlokalizowane w zabytkowej elektrociepłowni. Chociaż pobyt w centrum ma ogromne walory edukacyjne, jest jednocześnie niezapomnianą zabawą. Możecie też po prostu przejść się ulicami miasta, tzw. szlakiem Łodzi Bajkowej. To tutaj powstały tak popularne bajki jak „Miś Uszatek”, „Zaczarowany Ołówek” czy „Miś Colargol”. Rzeźby bohaterów bajek porozrzucane są w przestrzeni miejskiej, w okolicach największych jego atrakcji. Pamiątkowe zdjęcie z przynajmniej jedną z nich to obowiązkowa pamiątka z Łodzi!

Nie zastanawiaj się dłużej! Sprawdź, czy nasze pokoje nad Zalewem Sulejowskim są jeszcze dostępne i zarezerwuj niezapomniany pobyt z dziećmi na najbliższe ferie.

Masz więcej pytań dotyczących naszej oferty?

Skontaktuj się z nami! Z przyjemnością odpowiemy na każde z nich. Chętnie też podpowiemy Ci, jak jeszcze możesz ciekawie spędzić czas z dziećmi w naszej okolicy. Zapraszamy na ferie i obiecujemy wspaniale spędzony czas!