Niekonwencjonalne przyjęcie weselne nad malowniczym jeziorem

Jeśli marzycie o romantycznym ślubie i wspaniałym przyjęciu weselnym w pięknej scenerii blisko natury, to doskonałym wyborem będzie klimatyczne miejsce nad jeziorem. To idealny wybór, by złożyć przysięgę małżeńską, która zapoczątkuje nowy etap wspólnej drogi przez życie.

Jakie miejsce wybrać na idealne wesele?

Przyjęcie weselne nad jeziorem ma niepowtarzalną atmosferę, którą pozwala stworzyć spokój natury, urokliwie oświetlona tafla wody, zieleń lasu i świeże powietrze. Najlepszą porą na zorganizowanie wesela w takim miejscu jest późna wiosna, lato oraz ciepła złota jesień, szczególnie kiedy planujemy zaaranżować przyjęcie na świeżym powietrzu, pod namiotami, wykorzystując w ten sposób naturalny wystrój okolicznych lasów.

Jednym z podstawowych aspektów, jakie należy brać pod uwagę, jest wybór miejsca odpowiadającego preferencjom przyszłych małżonków oraz jego lokalizacja. Ciekawym miejscem będzie uroczo położony hotel nad Zalewem Sulejowskim znajdujący się w centrum Polski, blisko Warszawy i Łodzi. To wygodna lokalizacja umożliwiająca łatwe dotarcie gości weselnych z różnych miejsc kraju gwarantująca prywatność na łonie natury i wspaniałą atmosferę.

Wyjątkowy obiekt skradnie serca tym, którzy tęsknią za spokojem przyrody, cenią naturalną elegancję oraz ciekawą scenerię wokół jeziora. Ważnym aspektem jest infrastruktura miejsca wybranego na zorganizowanie przyjęcia weselnego. Świetnie skomponowane menu weselne, odpowiedniej wielkości sale, baza noclegowa oraz doświadczenie zespołu i indywidualne podejście do klientów, oraz otwartość na realizację wizji i planu przyjęcia, na jakie zdecydują się Państwo Młodzi.

Ślub w plenerze – romantyczna uroczystość w baśniowej scenerii centrum wypoczynkowego pod Łodzią

Dla tych, którzy pragną zawrzeć związek małżeński w niecodziennym i oryginalnym miejscu, doskonałym pomysłem jest ślub w plenerze. Jeśli chodzi o ślub cywilny, to od 2015 roku zgodnie z nowelizacją Ustawy o aktach stanu cywilnego, można zawrzeć związek małżeński w dowolnym miejscu w obecności urzędnika stanu cywilnego.

Dlatego też ślub w plenerze nad brzegiem jeziora w niesamowitej oprawie i przy dźwiękach natury jest możliwy, oczywiście po załatwieniu dodatkowych formalności i uiszczeniu stosownych opłat po ustaleniu daty ślubu. Miejsce uroczystości należy zaaranżować tak, by zapewnić podniosłą formę ślubu oraz nie naruszyć powagi Urzędu Stanu Cywilnego.

Ceremonia zaślubin odbywająca się nad brzegiem jeziora lub na molo otoczonym wodami jeziora, w których odbijają się ciepłe promienie zachodzącego słońca, będzie mieć zjawiskowy charakter. Natura zapewnia najpiękniejszą dekorację ślubną pełną soczystych kolorów, gry świateł i dźwięków. To doskonałe miejsce na oryginalne zdjęcia, gdzie fotograf może wykorzystać fantastyczne tło do niezapomnianej sesji zdjęciowej.

Przyszli małżonkowie, dla których przeżycia duchowe są ważne i chcą wziąć ślub kościelny bądź konkordatowy, napotkają nieco trudności. Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego ślub kościelny można zawrzeć tylko na poświęconej ziemi. Chcący wziąć taki ślub mogą złożyć mocno uargumentowany wniosek do właściwej archidiecezji o wydanie pozwolenia. Jednak to długa procedura, która najczęściej nie kończy się pozytywnie.

Dlatego najlepiej wybrać kościół w pobliżu jeziora i hotelu w łódzkim, który wybraliście na przyjęcie weselne. W przypadku wesela nad Jeziorem Sulejowskim może to być urokliwy i klimatyczny kościół parafialny św. Anny w Smardzewicach znajdujący się kilka kilometrów od hotelu. Barokowa bogato zdobiona świątynia, którą opiekują się ojcowie franciszkanie konwentualni oraz znajdujące się obok sanktuarium to wyjątkowe miejsce na uroczysty ślub kościelny.

Jak zorganizować wesele w najlepszym w hotelu nad Zalewem Sulejowskim?

Udane przyjęcie weselne wymaga, po ustaleniu daty ślubu, zarezerwowania wybranej sali weselnej. Najlepiej dokonać rezerwacji jak najwcześniej, nawet do kilku miesięcy przed planowanym przyjęciem, szczególnie jeśli wybieracie popularne terminy w sezonie letnim. Po sporządzeniu listy gości, która wpłynie na wielkość wybranej sali weselnej, dobrze jest dokonać stosownej rezerwacji noclegów.

Ustalanie szczegółowego planu przebiegu przyjęcia weselnego, kosztów oraz preferencji dotyczących samej uroczystości wymaga spotkania z osobą odpowiedzialną za zorganizowanie imprezy w obiekcie. Wpłacenie ustalonej wysokości zadatku, stanowi gwarancję ustalonych cen oraz jest podstawą rezerwacji.

Organizowanie ślubu oraz uroczystości weselnych często wiąże się z mnóstwem przygotowań, obowiązków, dużego zaangażowania czasu oraz stresem. Dlatego ważna jest kompleksowa pomoc ze strony obiektu, w którym zdecydowaliśmy się na urządzenie wyjątkowego wesela. Pozwala to na przeżywanie w spokoju i podniosłej atmosferze jednego z najważniejszych dni w życiu Pary Młodej.

Wielkość sali weselnej stosowna do liczby gości weselnych oraz jej ciekawa aranżacja to bardzo ważne aspekty uroczystości. W gestii nowożeńców leży ustalenie motywu przewodniego przyjęcia i jego stylu. Jednym z klimatycznych doskonale wpisujących się w scenerię jeziora i lasu, jest zwiewny i romantyczny styl boho.

Świetnie sprawdzi się bliskość natury, która jest na wyciągnięcie ręki, kiedy zdecydujemy się np. na wesele w eleganckich namiotach lub mamy do dyspozycji wielkie tarasy z widokiem na jezioro. Sale weselne udekorowane wazonami ze świeżymi kolorowymi kwiatowymi kompozycjami, koronkowe obrusy, świeczniki, liczne lustra odbijające światło świec idealnie oddadzą ulotny i lekki styl boho stanowiący ucztę dla zmysłów.

Uczta dla ciała to idealnie zaplanowane menu weselne, skomponowane zgodnie z sugestiami Pary Młodej przez doświadczonego Szefa Kuchni hotelowej restauracji. Najwyższej jakości produkty, z których przygotuje pyszne dania ciepłe, zimne przystawki oraz słodkie przysmaki, w tym także tort weselny, ciepłe i zimne napoje oraz różnego rodzaju alkohole złożą się na idealne menu weselne.

Podstawą udanego wesela jest też odpowiednio dobrana muzyka. Niezawodny i sprawdzony DJ kierujący się preferencjami Pary Młodej poprowadzi szampańską zabawę do białego rana. Bliskość jeziora otoczonego lasem pozytywnie wpłynie na atmosferę następnego dnia po uroczystościach weselnych.

Po dobrej hucznej zabawie regenerujący spacer wzdłuż jeziora po pachnących żywicą leśnych ścieżkach będzie doskonałym zwieńczeniem niezapomnianego wesela nad jeziorem. Wszystkich zainteresowanych zorganizowaniem inspirowanego naturą przyjęcia weselnego prosimy o kontakt.