Wieczór kawalerski na wiosnę. Dokąd pojechać?

Hotel Centrum Molo w smardzewicach nad zalewem sulejowskim atrakcje turystyczne

Twój najlepszy przyjaciel postanowił wziąć ślub wiosenny, a Ty jesteś odpowiedzialny za organizację jego wieczoru kawalerskiego?

Z pewnością zastanawiasz się, gdzie powinien się on odbyć. Wyjazd nad morze nie ma sensu – o tej porze roku jest tam zbyt wietrznie, by komfortowo wybrać się na spacer po plaży. Weekend w górach z pewnością będzie kosztowny – to szczyt sezonu dla narciarzy i snowboardzistów.

Przejrzyj dostępne noclegi w łódzkim i wybierz dobry hotel nad Zalewem Sulejowskim.

Dlaczego to świetny pomysł? Wszystko wyjaśniamy poniżej!

Odpoczynek od zgiełku miasta w centrum Polski

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że 120 km od Warszawy i zaledwie 60 km od Łodzi zlokalizowany jest Zalew Sulejowski, nazywany często Jeziorem Sulejowskim.

To drugi największy zbiornik wodny w województwie łódzkim, zaopatrujący Łódź w wodę (w latach 60. XX wieku, z powodu niewydolności inny źródeł, zaczęło jej po prostu brakować). Zalew gra więc szalenie ważną rolę, jeśli chodzi o funkcjonowanie miasta. Oprócz tego jednak pełni też funkcje rekreacyjne oraz krajobrazowe.

Przy zalewie ustanowiono Sulejowski Park Krajobrazowy, w którym wytyczono malownicze ścieżki piesze i rowerowe. Okolica, zwłaszcza w zimie, przypomina raczej zaśnieżone pejzaże mazurskie niż tereny blisko miast. Nic więc dziwnego w tym, że przyciąga osoby spragnione oderwania się od zgiełku i hałasu, oferując im relaks i błogi spokój na łonie natury.

Dobry hotel nad Zalewem Sulejowskim? Poznaj Centrum Molo!

Postanowiłeś wybrać hotel w łódzkim blisko zalewu, aby w nim zorganizować wieczór kawalerski? Wybierz naprawdę dobry obiekt. Z pewnością przy takiej okazji sprawdzi się Centrum Molo!

Centrum Molo to ośrodek konferencyjno-wypoczynkowy w Smardzewicach, niedaleko tamy, dzięki której powstał zalew. Jego nazwa nie jest przypadkowa. Hotel ten znajduje się tuż przy molo wybudowanym na Zalewie – najdłuższym śródlądowym molo w Europie. Wyremontowane nabrzeże ma duży plac zabaw, plażę, miejsce do odpoczynku, siłownię na świerzym powietrzu. Wspomniany hotel nad Zalewem Sulejowskim dysponuje 1-, 2- i 3-osobowymi pokojami oraz apartamentami, ma również pokój rodzinny, czyli dwa pokoje łączą drzwi,  bez problemu więc zorganizujesz imprezę z noclegiem zarówno dla kilku, jak i kilkunastu przyjaciół. W hotelu funkcjonuje świetna restauracja (z widokiem na jezioro!), serwująca pyszne śniadania, problem szukania dobrej knajpki w okolicy całkowicie więc znika.

Jeśli zamierzacie spędzić wieczór kawalerski przy suto zastawionym stole, Centrum Molo może zorganizować go w formie imprezy okolicznościowej. W obiekcie odbywają się nie tylko wesela i komunie, ale też osiemnastki, imprezy integracyjne czy pikniki rodzinne – obsługa doskonale wie, jak zaplanować danego typu imprezę, a w razie czego, dopasuje się do Twoich dodatkowych wymagań. Może wolicie ognisko w zaśnieżonej scenerii niedaleko brzegu jeziora? Wszystko da się zrobić!

wynajęciu… rowerów!

Wiele atrakcji w zasięgu ręki!

Nie wszystkie noclegi w łódzkim oferują dodatkowe atrakcje dla swoich gości. Na szczęście w Centrum Molo zawsze jest co robić. Nawet zimą, gdy na zewnątrz panuje mróz, a goście niechętnie opuszczają ciepły hotel, bez problemu znajdują sobie rozrywkę.

W przypadku wieczorów kawalerskich jedną z najbardziej rozchwytywanych atrakcji jest stół bilardowy, prowokujący panów do wielogodzinnej konkurencji. Na terenie obiektu znajdują się też piłkarzyki czy stół to tenisa stołowego – kolejna atrakcja na męski wieczór. Jeśli jesteście fanami grania na konsoli, dowiedzcie się o możliwość skorzystania z hotelowego Xboxa.

Z pewnością znajdziecie tytuły, które zapewnią Wam odpowiednią dawkę emocji jak również odpowiednie nazwy w restauracji czy hotelowym barze.

Gdzie warto ruszyć się z hotelu?

Rezerwując Wasze noclegi w łódzkim, możesz być pewien, że będziecie mieli do wyboru wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia.

W bliskiej okolicy, w Piotrkowie Trybunalskim, zlokalizowany jest browar Jan Olbracht. Co ważne, browar, po uprzednim umówieniu się, można zwiedzać. Podczas wizyty poznaje się proces produkcji piwa od A do Z, od momentu wyboru i sposobu magazynowania słodu, przez detale dotyczące warzenia, aż po zrozumienie działania linii butelkującej. Wizyta połączona jest oczywiście z degustacją warzonego tu piwa.

W ramach wycieczek po okolicy możecie też wybrać się do Tomaszowa Mazowieckiego. Tam założono Skansen Rzeki Pilicy, w którym dowiecie się więcej o wpływie rzeki na rozwój regionu, stan środowiska, ale też – wydarzenia historyczne. Szczególną atrakcją są tu pojazdy wojskowe i inne militaria z okresu II wojny światowej. Niedaleko skansenu znajdują się słynne Niebieskie Źródła – warto przejść się na krótki spacer po rezerwacie przyrody nieożywionej, który je otacza.

Atrakcją dla wielu panów jest też Centrum Pożarnicze w Wolborzu. Tu z kolei, poza strażackimi kolekcjami mundurów, orderów i sztandarów, największe wrażenie robią zabytkowe wozy. Podczas zwiedzania można poznać wiele ciekawostek dotyczących korzeni polskiego pożarnictwa.

Męska wycieczka do Łodzi

Decydując się na hotel nad Zalewem Sulejowskim, wybierzesz też doskonałą bazę wypadową na wycieczkę do Łodzi.

Jeśli przyszły pan młody jest fanem kinematografii, Łódź okaże się wręcz strzałem w dziesiątkę. To tu zlokalizowana jest słynna Szkoła Filmowa oraz znane Muzeum Kinematografii. Tu też można przejść się rodzimą aleją gwiazd, a także zobaczyć willę „grającą” Szuflandię w filmie „Kingsajz”. Każdy kinomaniak wie, że w Łodzi kręcono ujęcia do „Idy”, „Ziemi Obiecanej” i wielu innych nagradzanych filmów.

Poza spacerem słynną Piotrkowską warto przejść się też do obecnego centrum handlowo-rozrywkowego Manufaktura, by podziwiać doskonale zrewitalizowane budynki poprzemysłowe. Tu też można odwiedzić Muzeum dawnej fabryki, rozegrać mistrzostwa w kręgle, pograć na automatach czy… postrzelać do siebie w labiryncie Laser Games.

Zastanawiasz się jeszcze, jak zaplanować wieczór kawalerski w Centrum Molo nad Zalewem Sulejowskim i jakie „męskie” atrakcje wymyślić na miejscu?

Skontaktuj się z nami! Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy Ci zorganizować niezapomniany wieczór kawalerski!

Obiecujemy, że wyjazd uda się nawet wtedy, gdy wiosna zaskoczy Was chłodem i chmurami, ale też wtedy, gdy pogoda będzie sprzyjała wynajęciu… rowerów