Odpoczynek w weekend majowy nad Zalewem Sulejowskim

odpoczynek nad zalewem sulejowskim

Co robić w weekend majowy lub inne długie weekendy, które czekają na nas w okresie wiosenno-letnim – to pytanie, przed którym stoi wielu z nas. Zwłaszcza, że dla niektórych to niepowtarzalna szansa, by odpocząć od natłoku codziennych wyzwań i obowiązków. Dlatego – odpowiednio wcześniej podejmujmy odpowiednie kroki, by ten wyjątkowy czas należał do naprawdę udanych.

 

Odpoczynek w weekend majowy

Odpoczynek w weekend majowy to czas, na który czekamy z niecierpliwością. Dla zmęczonych codziennością to obietnica relaksu, tym bardziej optymistyczna, że nie jeden taki weekend przed nami w okresie wiosenno-letnim. Długa zima dała się nam mocno we znaki, dlatego wizja nadchodzących słonecznych dni i wolnego czasu jest w stanie pocieszyć nawet największych malkontentów. Stąd bardzo uzasadnione pytanie: co robić w weekend majowy, aby ten czas przeżyć jak najbardziej efektywnie? Z pewnością tak niepowtarzalna okazja wymaga przemyślenia i podjęcia optymalnych decyzji.

 

Atrakcje w weekend majowy

Możliwości odpoczynku jest wiele, stąd wybór jest dość trudny. Na pewno w tym kontekście warto zadać sobie pytanie, jakie są nasze potrzeby, kondycja fizyczna, możliwości finansowe i stan rodzinny. Są osoby, dla których priorytetem jest uzupełnienie deficytu snu i z pewnością warto z tej możliwości skorzystać. Ci, którzy mają pracę siedzącą i wyczerpującą intelektualnie na pewno powinni weekend majowy spędzić aktywnie. Świetnym pomysłem (i niedrogim) jest wypad rowerowy za miasto. Można też skorzystać z oferty fitness klubów i siłowni, które pracują w majowy weekend. Zawsze można też po prostu pobiegać po parku lub pójść na długi spacer – z pewnością pomoże nam to „rozprostować kości”.

 

Czas na rodzinne spotkania

Na co dzień, kiedy jesteśmy zajęci pracą i innymi obowiązkami, nie raz zaniedbujemy rodzinne spotkania i brakuje nam czasu dla bliskich. Dlatego jedną z atrakcji w weekend majowy mogą być rodzinne spotkania i imprezy. Jeśli pogoda dopisze – warto zorganizować wspólne grillowanie, a nawet ognisko. Świetną opcją może być też wspólny rodzinny wyjazd i spędzenie czasu w jakimś malowniczym zakątku pełnym turystycznych atrakcji. Wyjazdy i wycieczki zagraniczne są dość drogie (stąd nie każdy może sobie na to pozwolić). Bywają one też dość uciążliwe ze względu na dojazd na miejsce, zwłaszcza dla osób starszych i dzieci. Jednak w Polsce jest wiele świetnych miejsc, gdzie można satysfakcjonująco odpocząć.

Dobrze pomyśleć o diecie

Choć wydaje się to oczywistością, że zdrowa, odpowiednio zbilansowana dieta to warunek dobrej kondycji i wydolności zarówno fizycznej, jak i psychicznej – na co dzień dość trudno dbać o wartościowe posiłki. Dlatego długie weekendy są odpowiednim czasem, by nadrobić żywieniowe zaległości i zasilić organizm witaminami i składnikami mineralnymi. Jeśli brakuje nam czasu lub chęci na duże zakupy, planowanie i gotowanie posiłków – zawsze możemy skorzystać z restauracji, zwłaszcza w przyjaznym rodzinie hotelu. Weekendowy pobyt w takiej placówce nie tylko zwolni nas od obowiązku gotowania, ale także od sprzątania i innych domowych czynności. Będziemy mogli w pełni poświęcić czas dla rodziny i na odpoczynek.

 

Wybór odpowiedniego miejsca na weekend majowy

Z pewnością wybór optymalnego miejsca na odpoczynek w weekend majowy nie jest wcale prosty – zwłaszcza z uwagi na liczne oferty biur podróży. Jednak czasem najtrudniejsze rozwiązania to te najprostsze. Proponujemy zatem odpoczynek w weekend majowy nad Zalewem Sulejowskim. Dlaczego warto? Bo to uroczy zakątek w centrum Polski, od lat odwiedzany nie tylko przez polskich turystów. Polecamy zwłaszcza Hotel Centrum Molo, który proponuje swym gościom wiele atrakcji. Z pewnością bezdyskusyjną zaletą hotelu jest jego lokalizacja – położony w centrum Polski (blisko Łodzi) umożliwia sprawny i nieskomplikowany dojazd, a jego malownicze otoczenie pozwoli się zrelaksować (nawet najbardziej zmęczonym gościom).

 

Świetna kuchnia – umili odpoczynek

Zdecydowanie mocną stroną Hotelu Centrum Molo jest restauracja i proponowane w niej całodzienne wyżywienie. Serwowane dania są nie tylko pyszne, ale przeznaczone również dla osób na diecie. W restauracji hotelu można skorzystać z dań bezglutenowych, wegańskich i wegetariańskich, a nawet z trzydniowej diety oczyszczającej. To świetna propozycja zwłaszcza dla osób, które na co dzień zaniedbują racjonalne odżywianie. Kuchnia proponuje też posiłki przygotowane specjalnie dla dzieci, co zwalnia rodziców z konieczności dbania o nie. Dużą atrakcją Hotelu Centrum Molo są też wina oraz hotelowa wędzarnia, która dostarcza ryby, sery, a nawet szynkę.

 

Wodne atrakcje w weekend majowy

Hotel Centrum Molo proponuje w ramach atrakcji w weekend majowy skorzystanie ze sportów wodnych. Dysponuje on wypożyczalnią kajaków, rowerków wodnych, a nawet jachtów. Odpoczynek w weekend majowy nad Zalewem Sulejowskim to doskonała opcja, zwłaszcza dla mieszkańców dużych miast, która pozwala pooddychać świeżym powietrzem. Jeśli ktoś nie przepada za sportami wodnymi, może pograć w siatkówkę, badmintona lub piłkę nożną – Hotel Centrum Molo dysponuje wypożyczalnią odpowiedniego sprzętu, dlatego nie trzeba martwić się o jego brak lub też zabierać go ze sobą. A to wszystko w otoczeniu Sulejowskiego Parku Krajobrazowego.

Z całą pewnością po takim weekendzie wrócimy do domu wypoczęci, dobrze odżywieni i dotlenieni. Krótko mówiąc: zadowoleni.