Organizing a conference on the outskirts of the city - is it a good idea?

conference on the outskirts of the city

Zazwyczaj organizacja konferencji kojarzy nam się z wielkomiejskimi wysokościowcami lub aulami wyższych uczelni. Dość trudno się temu dziwić – ośrodki biznesowe czy naukowe przeważnie zlokalizowane są w centrach dużych miast. Czy jednak tak musi być? Może czas odejść od tego schematu myślenia i zorganizować konferencję w zupełnie innym miejscu?

Organizacja konferencji zaczyna się do wyboru sali

Aby podjąć optymalną decyzję (także w kwestii wyboru sali konferencyjnej), dobrze jest odrzucić schematy i stereotypy postępowania. To zdecydowanie poszerzy spektrum możliwości wyboru. Na pewno w tym kontekście wskazane byłoby niewiązanie organizacji konferencji z centrum miasta (a zwykle tam właśnie szukamy odpowiedniej sali do wynajęcia). Tymczasem okazuje się, że bardzo atrakcyjne lokale, a nawet centra szkoleniowo-konferencyjne, które świadczą kompleksowe usługi na bardzo wysokim poziomie – znajdują się na obrzeżach miast, a nawet poza nimi. Zanim więc odruchowo odrzucimy takie oferty – warto przyjrzeć się im z bliska i przeanalizować argumenty „za”, które za nimi przemawiają.

Let's go beyond the walls of our company

Byłoby również wskazane, abyśmy przy podejmowaniu decyzji odeszli od naszych przyzwyczajeń i utartych ścieżek postępowania, gdyż niejednokrotnie nie przynoszą nam one optymalnych efektów. Tak bywa też z organizowaniem konferencji – zdarza się często, że wolimy podejmować się tego zadania w murach własnej firmy (bo ją dobrze znamy), mimo że nie stworzymy w niej wystarczająco wysokich standardów. Jeśli zaś szukamy innej alternatywy – częściej patrzymy na to, co jest blisko niż na to, co jest dla nas lepszym rozwiązaniem. Dlatego przy podejmowaniu decyzji o wyborze miejsca do organizowania konferencji dobrze poszukać rozwiązań, których do tej pory nie rozważaliśmy.

Dlaczego warto poszukać sali konferencyjnej na zewnątrz?

Conference organization poza naszą firmą, a nawet poza centrum miasta ma wiele zalet. Czy na pewno wzięliśmy je pod uwagę w procesie podejmowanych przez nas decyzji? Nigdy nie jest za późno na zmianę planów, jeśli zmiana zapewni nam większy sukces. Pierwsza zaleta wyjścia poza własną siedzibę związana jest z tym, że możemy trud organizowania konferencji powierzyć innym, znacznie lepiej do tego przygotowanym specjalistom. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy dużo czasu i stresu związanego z tego typu przedsięwzięciem, ale również zyskamy pewność, że efekt końcowy będzie optymalny, bo będą nad nim pracować profesjonaliści, którzy realizują takie zadania na co dzień.

Czy koszty konferencji nie będą zbyt wysokie?

Z pewnością wynajęcie sali konferencyjnej wiąże się z kosztami, jednak ponosząc je – wiele też zyskujemy. Na pewno warto wspomnieć, że wydatki na ten cel tax deductible. Następną korzyścią jest ta, że nie będziemy zmuszeni do burzenia harmonogramu pracy naszej firmy i angażowania personelu (nie zawsze odpowiednio do tego przygotowanego) do zajmowania się organizowaniem konferencji. Co więcej – nie mamy gwarancji, że rzeczywiście stanie on na wysokości zadania. Czy zatem warto podejmować takie ryzyko? Niezadowolenie naszych gości i organizacyjne niedociągnięcia na pewno nam się nie opłacą.

Urban fringe - why is it worth looking into?

Przede wszystkim dlatego, że do sal konferencyjnych położonych w takich miejscach nie dobiega uliczny hałas typowy dla centrum miasta, który nieraz bywa bardzo dokuczliwy. Wbrew pozorom – dojazd do nich nie jest trudniejszy, bo możemy uniknąć korków i problemów z parkowaniem. Są one też zwykle położone w bardziej attractive places than those in the city centre. This is especially true for training and conference centers zlokalizowanych poza miastem. Na pewno organizacja konferencji w takim miejscu powoli nam też uzyskać potrzebny dystans do codziennej pracy w firmie.

Additional attractions

Piękne widoki, czyste powietrze i cisza – to zapewne atuty, których nie wzięliśmy pod uwagę, a które z pewnością stanowić będą dodatkową atrakcję dla zaproszonych gości. Molo Centre położone w centrum Polski, dysponuje meeting rooms o wysokim standardzie, z których podziwiać można piękne widoki na Zalew Sulejowski w otoczeniu parku krajobrazowego. W takich warunkach w pełni usatysfakcjonowani będą zwłaszcza miłośnicy sportów wodnych, którym możemy zaproponować taką właśnie formę spędzenia wolnego czasu. Dodatkowo będą oni mieli możliwość skorzystania z wypożyczalni potrzebnego sprzętu (kajaków, rowerków wodnych a nawet jachtów). Który z wielkomiejskich ośrodków konferencyjno-szkoleniowych może zapewnić gościom takie atrakcje?

Team building events

More and more often organization of conferences is also combined with teambuilding events dla pracowników lub nieformalnymi spotkaniami dla gości. Dzięki Centrum Molo możliwe jest urządzenie tego typu spotkania nad Zalewem Sulejowskim. Do tego można dołączyć np. wyścig kajakowy czy zawody w wodzie. Other alternatives may include wycieczki, marsze na orientację i grill. Z całą pewnością w centrum miasta nie zapewnilibyśmy gościom takich atrakcji. Jeśli dołączymy do tego świetnie wyposażone i przygotowane na przyjęcie (nawet najbardziej wymagających gości) sale konferencyjne – możemy być pewni sukcesu organizowanego przez nas wydarzenia.